Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma teknolojileri her geçen gün büyük bir hızla firmaların hayatına girmeye devam ediyor. Veri merkezlerinden çıkıp ağ ve masaüstü sistemlere kadar geniş bir yelpazeyi ele almaya başlayan sanallaştırma teknolojileri, firmaların tüm yapılarına daha yönetilebilir, daha verimli ve doğru uygulandığı takdirde daha güvenli bir ortam sunuyor.

Maliyet avantajı ve verimlilik konularının ön planda olduğu  Sanallaştırma teknolojileri, firmalara daha pek çok alanda avantajlar sağlamaktadır. Sanallaştırma ile firmalar donanımsal kaynakların uygulamalara tahsis edilmesini ortadan kaldırarak, en önemli enerji tüketicisi olan merkezi işlemci ünitelerinin (CPU) atıl çalışmasını en alt seviyelere indirmekte, yüzlerce sunucudan oluşan koca bir veri merkezini tek bir sanal makine haline getirerek tüm işlemci kaynaklarını bir havuzda toparlayabilmektedir. Bu yapı doğrultusunda personel, elektrik, donanım, güvenlik ve diğer Bilgi Teknolojileri proje bileşenleri anlamında ciddi tasarruflar sağlamaktadır. Bu sayede son derece esnek ve verimli bir yapı sağlanarak, mevcut ekonomik koşullarda şirketler için avantajlı bir model oluşturulabilmektedir.

Sanallaştırma yatırımları kısa dönemde önemli getiriler sağlarken, sanallaştırmaya gerektiği kadar önem verilmemesi ve cılız yatırımlar yapılması operasyonel ve yönetimsel açıkları ve güvenlik açıklarını doğurmaktadır. Bu noktada profesyonel bir destek almak gerekmektedir. MacroTR olarak firmalara, Fiziksel ortamdan Sanal Ortama Geçiş Hizmeti hakkında danışmanlık almalarını ve geçiş sürecinin simülasyonlarını yapmalarını öneriyor ve sanallaştırma konusunda sahip olduğumuz tecrübeyi kurumların hizmetine sunuyoruz.

MacroTR’un sunduğumuz çözümler şirketlerin bire bir tecrübe edebilecekleri, kendi uygulamalarına göre özelleştirebilecekleri ve danışmanlık hizmeti alabilecekleri bir platform olarak tanımlanabilir