Neden WatchGuard ?

Neden WatchGuard

WatchGuard, 1996’dan beri müşterilerine en gelişmiş ve en güncel teknolojileri sunarak güvenlik sektörünün öncüsü oldu. Birçok yeniliğin ilklerinden olan WatchGuard, dünyanın ilk kutu (box) UTM cihazını piyasaya sürerek, IDC 2008 Nisan raporuna göre Avrupa ve Amerika’nın ilk 5 satıcısı arasında en yüksek büyüme oranıyla birinci oldu.

WatchGuard, Firebox ürün ailesiyle güçlü ve performanslı, birleşik güvenlik çözümleri sunuyor. Tüm modelleri için yenilikçi LiveSecurity destek hizmeti veren WatchGuard’ı seçmeniz için size birkaç neden;

  • Paket filtreleme temeliyle Proxy teknolojisi üzerine kurulmuş daha sağlam bir güvenlik sağlar.

  • UTM yetenekleriyle saldırıları anında engelleme, antivirüs, url filtresi, web bloklama, casus yazılımları durdurma, spam engelleme ile tam kapsamlı birleşik bir koruma sağlar.

  • Bundle seçenekleriyle müşterilerine tüm bu koruma maddelerini en ekonomik şekilde paket olarak almalarını sağlamakla birlikte tek tek hizmet paketleriyle de esneklik sağlar.

Sıfır Gün Koruması (Zero Day Protection)

WatchGuard ürünlerinin en güçlü özelliklerinden birisi, doğru sıfır gün korumasıdır. Diğer güvenlik markaları imza tabanlı koruma sağlarken WatchGuard, akıllı katman ILS mimarisi olan “True Zero Day Protection” teknolojisiyle yeni çıkmış ve henüz imzalanmamış tehditlere karşı koruma sağlamaktadır.

WatchGuard’ın tüm Firebox serilerinde bulunan bu koruma sistemiyle birlikte, yeni çıkan ve imzalanmayı bekleyen imzasız tehditler, sisteminize zarar vermeden engellenmiş olur.

  • Protocol Anomaly Detection: Protokol standartlarına uymayan zararlı trafiği bloklar.

  • Pattern Matching: Yüksek riskli dosyaları eşleştirme ve karşılaştırma yönetimiyle tespit eder.

  • Behavior analysis: Dos ve DDos saldırılarına karşı adres çıkışlarını/portları tarar, ev sahibi olan davranışlar olmayan davranışı, davranış analiziyle farkını tespit ederek tehlikeli gördüğünde bloklar. 

Güçlü Paket Fitreleme Teknolojisi (Powerful Aplication Proxy)

Diğer UTM ürünleri, veri iletişiminde 4 katmanda denetim yaparken, WatchGuard 7 ayrı katmanda filtreleme işlemi yapar.

 

En İyi Birleşik Güvenlik Sistemi

UTM özelliği sayesinde bütünleşik güvenlik çözümü sunar. (Web Filtreleme, Virüs, Spam, IDS, IPS v.b.)

Gelişmiş ve Kolay Anlaşılabilir Güçlü Yönetim

WatchGuard UTM ürünlerinin tamamını ister internet (web) üzerinden, ister Watchguard System Manager yazılımıyla esnek bir şekilde yönetebilirsiniz.

Loglama ve Raporlama Sistemi

Tüm Watchguard UTM ürünlerinde yönetimsel loglama ve 50'den fazla raporlama hizmeti entegre ve ücretsizdir.

Yükseltilebilir Donanım

WatchGuard, seri bazında aynı donanımla üretim yaptığı için, ilgili serinin en üst modeline sadece lisanslama ile çıkabilirsiniz. Bu sayede, gelişen ve değişen talepleriniz için artık her sene firewall değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Live Security Hizmeti

Live security hizmetiyle müşterilerine gereken en yüksek özeni gösterir.

Bizimle İletişime Geçin